Turniej Debla o puchar prezydenta - 28.09.2025
REGULAMIN
Turnieju Deblowego w Tenisie Ziemnym
o puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego
Juliusza Wiernickiego
Turnieju Deblowego w Tenisie Ziemnym
o puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego
Juliusza Wiernickiego
I.ORGANIZATOR:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim ulica Stefana Batorego 8II. MIEJSCE:
Korty tenisowe ul. Belzacka 108/110 w Piotrkowie Trybunalskim, tel. (044) 732 70 86III. TERMIN:
Planowany termin rozgrywek• 28.09.2025 r.
• Godzina rozpoczęcia 9.30
• Rejestracja zawodników do godz.9
• Planowane zakończenie turnieju godz.15
IV. CEL:
• Celem zadania jest popularyzacja tenisa ziemnego w regionie, integracja środowiska tenisowego oraz promocja zdrowego trybu życia.• wychowanie w duchu fair play podczas rywalizacji na turniejach tenisowych,
• Kategorie:
• Debel mężczyźni
- Do 100 lat (łączny wiek w parach)
- +100 lat (łączny wiek w parach)
• Kobiety open singiel
• osoby regularnie amatorsko uprawiający tenis ziemny, nieposiadający aktualnej klasyfikacji Polskiego Związku Tenisowego (PZT) .
• Karencja od ostatniego występu jako gracza zawodowego wynosi minimum 10 lat - weryfikacja nastąpi przy zgłoszeniu drużyn na podstawie oświadczenia złożonego przez uczestników
V. ZGŁOSZENIA
• Zgłoszenia do dnia 26.09.25 r. pod nr telefonu 502-131-622.• Wpisowe do turnieju wynosi 40 zł dla każdego uczestnika
VI. PUNKTACJA:
System rozgrywek: Grupowy ,każdy z każdym w grupach. Po jednym secie od stanu 0:0,6 gem kończy seta.(przy wyniku 40/40 gramy bez przewag). Z grupy wychodzą w zależności od ilości uczestników 1 lub 2 pary.
O kolejności miejsc w grupie decyduje: ilość punktów, wynik bezpośredniego spotkania. Po rozegranym spotkaniu zwycięzca podaje wynik do sędziego Głównego turnieju. Po rozegraniu fazy grupowej
w zależności od ilości uczestników sędzia Główny zawodów podejmie decyzję jakim systemem gramy dalej.
Punktacja :
zwycięstwo 6:,3,2,1,0 w gemach– 4 punkty,
zwycięstwo 6:5,4 w gemach – 3 punkty,
porażka 4,5:6 w gemach – 1 punkty,
porażka 0,1,2,3:6 w gemach – 0 punkt,
nierozegrany mecz 0 punktów.
Wszyscy uczestnicy otrzymają zapewniony wodę oraz poczęstunek. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie sędzia główny,
VII. NAGRODY:
• Puchary .nagrody rzeczowe, dyplomy dla pierwszych trzech par deblowych i zawodniczek w turnieju singla kobiet,VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zgubione podczas trwania turnieju• o wszelkich sprawach spornych rozstrzyga organizator,
• każdy zawodnik bierze udział w lidze na własną odpowiedzialność i oświadcza iż nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w turnieju tenisa oraz zapoznał się z regulaminem
• osoby niepełnoletnie od 12 lat za zgodą rodziców.
• wszyscy uczestnicy startujący w turnieju wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach
z przebiegu turnieju zamieszczonego w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów .Zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z uczestnikami turnieju mogą być wykorzystane przez prasę radio
i telewizję.