osirpiotrkow.pl

Nocny Półmaraton Piotrkowski

Nocny Półmaraton Piotrkowski to rozwijanie sportowych zainteresowań mieszkańców miasta, integracja środowiska sportowego, propagowanie zdrowego stylu życia i promocja znaczenia Piotrkowa Trybunalskiego w historii Rzeczypospolitej.

Czy 21 kilometrów może łączyć zamiast dzielić? Czy pot i wysiłek może sprawiać przyjemność? Czy w ciemną noc można spotkać ludzi skaczących z radości? Powyższe pytania prowadzą do jednej odpowiedzi, którą jest NOCNY PÓŁMARATON PIOTRKOWSKI.

Wszystkich uczestników połączyła myśl dbania o zdrowie, świadomość swojego ciała i chęć pokonywania kilometrów. Ta sportowa inicjatywa od 2015 roku pozwala na zwiedzanie historycznego miasta i łączenie ducha rywalizacji z doskonałą zabawą.

Z pewnością pomysłodawca całego wydarzenia – pan Przemysław Winiarski – nie sądził, że jego koncepcja, każdego roku, przyciągnie blisko 800 zawodników na liście startowej, a w dodatku rzeszę wiernych sprinterom kibiców. Już tradycyjnie podczas Nocnego Piotrkowskiego Półmaratonu można spotkać tysiące uśmiechniętych twarzy, barwnych przebrań, motywacyjnych okrzyków, dzięki czemu tworzymy jedną wielką sportową społeczność. Nasi biegacze to nie tylko rodowici Piotrkowianie, to ludzie z całej Polski, z dalszych i bliższych zakamarków, począwszy od miast województwa łódzkiego, wymieniając dalej Częstochowę, Kraków, Poznań a nawet i Zakopane. Bieganiem jednoczymy nie tylko naszych rodaków, w nocnym półmaratonie rywalizujemy z obywatelami z Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Kenii, Węgier czy też Maroka. Dlatego też powinniśmy być dumni, ponieważ w tak naturalny sposób, poprzez siłę nóg i szybki rytm serc, w ciepłą czerwcową noc łączymy się w jedność ludzi oddanych sportowi. Dodatkowo, trzeba koniecznie podkreślić, że biegacze podczas tej radosnej rywalizacji wspierają także Drużynę Laury – małej dziewczynki o wielkim sercu, która sama będąc chorą wspiera inne niepełnosprawne dzieci z pomocą Fundacji Nie Ma Czasu. Wynika zatem, że bieganie nie tylko dba o nasze zdrowie i samopoczucie, bieganie łączy ludzi i pozwala stać się silniejszym, lepszym i szczęśliwszym.
Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 7 =
Link
5 + 7 =